kurumsal logo tasarımı

kurumsal logo tasarımı

Logo nedir? Lügat manaı olarak üs katlığı dilimizde amblem olan, bir çalışmain, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak çalışmaletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı çalışmai sembolize edebileceği gibi, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı derunerik ve anlamlara mevla mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz manaının dışında, birmebzul logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan nefer veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Gayrı taraftan logo tasavvur çalışmasını meydana getirecek nefer veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çalışmanızı elbette bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, çalışmaletmenizin ve bundan ahir çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çalışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğçalışmatirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka derunin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş düzlükı ile faaliyette kâin şirketler derunin daha çok yeğleme edilebilir. Sessiz bir sektörde hareket gösteren çalışmaletmelerin ekseriya logoları kolü oyun eder. Ancak ansızın şu denli kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda benzemek imkansızdır.

Logo ne çalışmae yarar?
İşletmeler derunin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devran aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan cidden marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple çalışmaletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza salim adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çalışması ile sarrafiyelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir dekorte tanınmasını sağlayıcı çalışmaaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, basitçe anlaşılır, geçekırlanması basitçe, mümkün başüstüneğunca azca skorda renkten oluşorospuıdır. Her çmüsavi baskı ve parça tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok mehabetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Diğer şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa saik vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mehabetli mazarrat verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine tatminkâr olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini elbette tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin tarafısilsile ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devran da dürüstılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket derunin logo tasarlanacağı devran o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devran simgenin taşıyacağı mana hizmetında bu vukuf çok önemlidir.

kurumsal logo tasarımı

Category

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://kabadayi.name.tr/ https://yalitimmalzemeleri.name.tr/ https://instagramsosyalmedyaajansi.name.tr/ https://beykozmarangoz.name.tr/ https://ceyizsetleri.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al