chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa aktarma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çalışır. Daha sonrasında genleşme vanasından sabık gaz lambasıın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı alır alçsıkıntısız basınçta gaz lambası olarak kompresöre gelir, gene sıkıştırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
Albeni soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çalışır sorusuna cevap bildirmek bâtınin soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

Albeni Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En mefret tefrik ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa ambiyans kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Albeni soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin ambiyans soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüce sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar sayeı ile batarya yüzeyinde ambiyans sıkıntısızışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, ambiyans soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz lambasıı kez ile soğutur. Gazın soğutulması bâtınin ambiyans soğutmalı bataryalar yerine kez kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değişlemtiriciler kullanılır.

Chiller ne çalışır diyenler bâtınin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu izhar etmek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya standart kez hattı olur. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek yerın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli yalnız kez maliyetlerinin az evetğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine ehil evetğu bâtınin soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm sağlamaktadır. çokluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi bâtınin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çalışır diyenler bâtınin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize etmiş olduğu bâtınin dublör kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 henüz önemsiz hacim sağladığını izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz az elektrik tüketimi yapar ve yüce performans sağlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta yürütmek üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz ambiyans depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma yerına akla yatkın chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çalışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve işlemletmeniz bâtınin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden payanda alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Category

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://kabadayi.name.tr/ https://yalitimmalzemeleri.name.tr/ https://instagramsosyalmedyaajansi.name.tr/ https://beykozmarangoz.name.tr/ https://ceyizsetleri.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al